POTLAČ TEXTILU

Na základe Vašej objednávky odporučíme metódu na potlač textilu resp. tričiek. V tejto sekcii nájdete stručny popis jednotlivých technológií potlače textilu. Nakoľko každá technológia ma svoje výhody aj nevýhody, pred každou objendávkou konzultujeme so zákazníkom o tom, ktorá sa použije.


Sieťotlač

Technológia sieťotlače spočíva v pretláčaní farby cez predom vyrobenú formu – “sito” na látku.
Využíva sa pri väčších množstvách tričiek a umožňuje až štvorfarebnú potlač. Je vhodná na jednoduché motívy, prípadne textové motívy. Cenovú ponuku zasielame individuálne na každý dopyt, nakoľko konečná cená závisí počtu kusov, farieb atď.

Sublimačná tlač

Používa sa pri sytetických látkach – 100% polyester, lycra. Technológia poskytuje možnosť plnofarebnej potlače s pestrými farbami, je vhodná na potlač športových odevov a dresov.

Flok, flex

Flok a flex sú špeciálne nažehľovacie fólie vyrábané v širokej farebnej ponuke. Táto metóda zaručuje dlhú trvácnosť potlače a je vhodná najmä na textové motívy ako mená, nápisy, čísla atď.
Nevýhodou je obmedzenie na jednu farbu potlače.

Transfér

Technológia transféru sa používa pri bavlnených tričkách hlavne tmavých farieb. Motív sa natlačí na špeciálny silikónový papier a následne sa nažehlí na odev. Výhodou oproti floku a flexu je neobmedzená farebnosť.